denetçİ zİyaretİ

Uluslarası akreditasyon çalışmaları çerçevesinde Yabancı Diller Yüksekokulu bu hafta önemli bir aşama kat ederek aylar süren hazırlıkların neticesinde Pearson Assured Akreditasyon kurumunun bağımsız denetçisi James McInerney'i ağırladı. Gün boyu süren inceleme ve denetimlerde Yüksekokul yönetimi, Kalite Komisyonu üyeleri ve Yüksekokul alt komisyon başkanları hazır bulundu. 

Denetçi ziyareti Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mahmut Karğın yönetimindeki Kalite Komisyonu adına komisyon başkanı Öğr. Gör. Mehmet Selim Çiftçi'nin süreç ve çalışmalara dair sunumu, tanıtım sunum ve video gösterimleri ile başladı. McInerney Yüksekokulumuzdaki fiziki iyileştirmeleri yerinde incelerken, Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mahmut Karğın, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Süheyla Herek, Öğr. Gör. Ali Ceylan ve Yüksekokul Sekreteri Mustafa Ertam'dan kurum ve yapılan çalışmalara dair bilgiler aldı. Ziyareti süresince denetçi, çalışan ve öğrenciler ile de temaslarda bulunarak tüm paydaşların süreçteki katkılarını değerlendirdi. 

Denetçi ziyaretinin ikinci kısmında ise organizasyon, öğrenim ve ölçme-değerlendirme başlıkları altındaki kriterlerin yerine getirilip getirilmediğini inceleyen McInerney, ziyaretinin sonunda gösterilen özveri ve harcanan emekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm paydaşlara teşekkür etti. 

Ziyaret, genel değerlendirmeler ve çekilen hatıra fotoğrafları ile tamamlandı. Bağımsız denetçi ziyareti değerlendirme sonucu yakın zamanda resmi olarak tarafımıza bildirilecektir. 

İLETİŞİM

  0 (236) 239 45 32
        0 (236 )238 53 41

  0 (236) 238 95 71

  yabancidiller@cbu.edu.tr

        ydb.ogrenci@cbu.edu.tr (Öğrenci İşleri)

   Şehitler Mah. 700 Sk. No: 2 Şehzadeler / Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik